W książce "Hotel nomadów", jeden z najwybitniejszych holenderskich pisarzy, Cees Nootboom zawarł opisy wybranych podróży z pośród tych, które odbył przez ostatnie czterdzieści lat. Poza ukochaną jego sercu Hiszpanią i rodzinną Holandią, zabiera czytelnika także do Wenecji, Irlandii, Niemiec, czy Iranu.

Reklama

Jednak "Hotel nomadów" to nie tylko relacja z odwiedzanych przez autora miejsc, ale także refleksja nad samą podróżą i losem wędrowca, jako nomady, która odkrywa prawdy o sobie, dzięki poznawaniu kolejnych zakątków świata.

Sposób, w jaki autor opisuje odwiedzane przez siebie miejsca, świadczy o jego niezwykłej wrażliwości, wnikliwej obserwacji i dziecięcym wręcz zdziwieniu światem. Niewielu podróżników, tak jak Nootboom potrafi wsłuchać się w głosy miejsc, obserwować specyficzne dla nich zjawiska, patrzeć na ich teraźniejszość przez pryzmat historii.

"Hotel nomadów" polecam każdemu, kto po podróży oczekuje czegoś więcej niż tylko ładnego krajobrazu i "odhaczenia" kolejnej, turystycznej atrakcji.

Książka "Hotel nomadów" ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B.

Media