O miano Książki Roku będzie ubiegać się blisko 200 dzieł z 63 wydawnictw. Wśród nominowanych znajdują się książki polskich i zagranicznych autorów wydane w minionym roku w Polsce m.in.: Michaela Houellebecqa, Harukiego Murakamiego, Stephena Kinga czy Katarzyny Bondy. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. Aby oddać głos należy wejść na stronę www.ksiazkaroku.pl.

Reklama

Książka Roku zostanie przyznana w 10 kategoriach, m.in.: literatura piękna, literatura faktu czy kryminał. Na podstawie głosów i ocen użytkowników największego serwisu społecznościowego dla polskich czytelników – lubimyczytać.pl. Organizowany po raz pierwszy plebiscyt, już w chwili startu, jest największym głosowaniem dla czytelników w Polsce.

Do końca Plebiscytu na Książkę Roku 2015 portalu lubimyczytać.pl zostały już tylko 2 tygodnie. Do tej pory czytelnicy oddali imponującą liczbę 70 tysięcy głosów. To największy tego typu Plebiscyt w Polsce. Nie tylko ze względu na liczbę głosów, ale także na bardzo dużą liczbę nominacji. W Plebiscycie typowanych jest prawie 200 tytułów z 63 wydawnictw.

Wiadomość o Plebiscycie dotarła już do zagranicznych autorów. Na swoich profilach społecznościowych nominacjami pochwalili się: E L James, Neil Gaiman i Peter Brett. Wśród polskich pisarzy i pisarek o Plebiscycie napisali m.in.: Małgorzata Halber, Katarzyna Bonda, Adam Wajrak, Remigiusz Mróz czy Katarzyna Puzyńska. Zwycięzców poznamy pod koniec lutego. To jedyna okazja żeby pokazać co naprawdę lubimy czytać. Głosować można TUTAJ.