Na portalu internetowym można znaleźć prawie wszystkie działa artystów przynajmniej w jednym wykonaniu. Kompozytor Krzysztof Penderecki przyznaje, że to jedna z najlepszych form popularyzacji polskiej muzyki współczesnej. Artysta chwali przedsięwzięcie, ale żałuje, że wśród promowanych artystów nie ma Wojciecha Kilara.

Utworom kompozytorów towarzyszą artykuły redagowane przez zespół profesor Iwony Lindstedt, która w rozmowie z IAR przyznaje, że na portalu można znaleźć liczne ciekawostki z życia tej trójki. Na stronach poświęconych Krzysztofowi Pendereckiemu dowiemy się między innymi na co artysta przeznaczył swoją pierwszą wielką gażę za napisanie utworu. Można także przeczytać, gdzie mieszkali i tworzyli ci artyści.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski przypomina, że portal poświęcony trzem współczesnym polskim kompozytorom posłuży promocji ich dzieł zarówno w Polsce jak i za granicą. Szef resortu kultury dodaje, że portal jest pierwszym pełnym zbiorem wiedzy na temat polskiej muzyki współczesnej.

Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Michał Merczyński w rozmowie z IAR podkreśla, że bez zaangażowania archiwum Polskiego Radia, z którego pochodzi około 70 procent treści, powstanie tego portalu byłoby niemożliwe.

Około 300 utworom towarzyszy około 950 artykułów. Portal ma być na bieżąco aktualizowany zarówno kolejnymi dziełami trzech kompozytorów jak i twórczością innych artystów, wśród których wymieniono między innymi Wojciecha Kilara czy Andrzeja Panufnika.

Strona dostępna jest w angielskiej wersji językowej oraz na urządzenia mobilne. Partnerem tego przedsięwzięcia było Polskie Radio.