Na portalu internetowym można znaleźć prawie wszystkie działa artystów przynajmniej w jednym wykonaniu. Kompozytor Krzysztof Penderecki przyznaje, że to jedna z najlepszych form popularyzacji polskiej muzyki współczesnej. Artysta chwali przedsięwzięcie, ale żałuje, że wśród promowanych artystów nie ma Wojciecha Kilara.

Reklama

Utworom kompozytorów towarzyszą artykuły redagowane przez zespół profesor Iwony Lindstedt, która w rozmowie z IAR przyznaje, że na portalu można znaleźć liczne ciekawostki z życia tej trójki. Na stronach poświęconych Krzysztofowi Pendereckiemu dowiemy się między innymi na co artysta przeznaczył swoją pierwszą wielką gażę za napisanie utworu. Można także przeczytać, gdzie mieszkali i tworzyli ci artyści.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski przypomina, że portal poświęcony trzem współczesnym polskim kompozytorom posłuży promocji ich dzieł zarówno w Polsce jak i za granicą. Szef resortu kultury dodaje, że portal jest pierwszym pełnym zbiorem wiedzy na temat polskiej muzyki współczesnej.

Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Michał Merczyński w rozmowie z IAR podkreśla, że bez zaangażowania archiwum Polskiego Radia, z którego pochodzi około 70 procent treści, powstanie tego portalu byłoby niemożliwe.

Około 300 utworom towarzyszy około 950 artykułów. Portal ma być na bieżąco aktualizowany zarówno kolejnymi dziełami trzech kompozytorów jak i twórczością innych artystów, wśród których wymieniono między innymi Wojciecha Kilara czy Andrzeja Panufnika.

Strona dostępna jest w angielskiej wersji językowej oraz na urządzenia mobilne. Partnerem tego przedsięwzięcia było Polskie Radio.