Jak podaje na swojej stronie internetowej rzeszowski teatr, spektakl ten nawiązuje do znanego telewizyjnego serialu z Romanem Wilhelmim w roli tytułowej. W przedstawieniu połączono teatr i kino - niektóre ze scen widzowie obejrzeli na ekranie, wyświetlone jako film.

Reklama

Imprezę w minioną sobotę zainaugurował Teatr Polski z Bielska-Białej, który bawił widzów sztuką "Szwejk".

W programie Spotkań, które potrwają do 27 listopada publiczność będzie miała okazję oklaskiwać jeszcze aktorów ze stołecznych teatrów: Narodowego, który pokaże spektakl "Daily Soup", i Polonii, w wykonaniu którego sztuka "Dowód" zakończy tegoroczne Spotkania.

Na scenie rzeszowskiego teatru wystąpią m.in. Danuta Szaflarska, Janusz Gajos, Maria i Andrzej Seweryn oraz Joanna Trzepiecińska.W ramach tegorocznej imprezy zaplanowano łącznie cztery przedstawienia, z których każdy będzie prezentowany przez dwa wieczory (w piątki i soboty, z wyjątkiem pierwszej sztuki, która była pokazana w sobotę i niedzielę).

Reklama

49. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszyć będzie widowisko "Taneczny świat Chopina" w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza z Krakowa. Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę, już po zakończeniu Spotkań.

Rzeszowskie Spotkania Teatralne po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1961 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w południowo-wschodniej Polsce i jedna z najstarszych imprez teatralnych w skali kraju.