Oto Pippi: ma dziewięć lat, marchewkowe włosy i mnóstwo piegów. Mieszka w Willi Śmiesznotce całkiem sama, nie licząc małpki Pana Nilssona i konia. Jej mama nie żyje, a tata – kapitan Pończocha – zaginął na morzu. Jednak Pippi, najsilniejsza dziewczynka na calutkim świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy dorosłych. A jej kolejne przygody rozśmieszą do łez zarówno dzieci jak i dorosłych.

Reklama

Odkąd zobaczyłam ją w biało-czarnym telewizorze w serialu, a potem dostałam w ręce książkę, Pippi stała się częścią mojego życia - mówiła Agnieszka Glińska w jednym z wywiadów. Premiera jej spektaklu odbyła się w 2007 roku i przedstawienie od razu stało się absolutnym hitem, na który całe rodziny przychodziły kilkakrotnie.

O Dominice Kluźniak pisano: "naturalnie rudy, krągły, piegowaty krasnoludek o mlecznej cerze - jest tak przekonująca w roli Pippi, że wręcz trudno ją sobie wyobrazić w poważnych rolach, które grywa na deskach Teatru Dramatycznego. Nie mizdrzy się, nie kokietuje publiczności, śmiga po scenie, jakby miała bateryjkę Duracell - prawdziwy żywioł i zuchwała odwaga".

Obok Kluźniak w spektaklu zobaczymy m.in.: Agatę Kuleszę, Agnieszkę Roszkowską, Agatę Wątróbską, Marcina Dorocińskiego, Piotra Grabowskiego, Waldemara Barwińskiego, Krzysztofa Ogłozę, Sławomira Grzymkowskiego i Krzysztofa Stelmaszyka.

Ostatnie spektakle: od 1 do 4 czerwca w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy.

Reklama