Tydzień Kobiet w Teatrze Małym rozpocznie w sobotę "Wydmuszka" Marcina Szczygielskiego. W wyreżyserowanym przez Mariusza Pilawskiego spektaklu występują Loretta Cichowicz i Malwina Irek. Widzowie będą świadkiem tego, jak dwie kobiety spotkawszy się przypadkiem, rozmawiają o najzwyczajniejszych sprawach: o minionych miłościach, o relacjach rodzinnych, marzeniach...

Reklama

Dzień później "Mały" zaprasza na spektakl "Bez mężczyzn". Przedstawienie opowiada o Andzie Kitschman - artystce kabaretowej w latach międzywojennych, pierwszej polskiej dyrygentce i "piekielnie zdolnej babie" jak pisał o niej Konstanty Ildefons Gałczyński. W roli Kitschman wystąpi Katarzyna Nowak, autorka scenariusza i reżyserka przedstawienia. Na fortepianie towarzyszyć jej będzie Monika Bylica.

W Dniu Kobiet Teatr przygotował premierę "Smażonych, zielonych pomidorów", spektaklu opartego na podstawie bestsellerowej powieści Fannie Flagg. W monodramie w adaptacji i reżyserii Remigiusza Grzeli, występuje Ela Czerwińska.

W sobotę 10 marca na scenę wraca "Kukła" Pawła Binke w reż. Mariusza Pilawskiego. To komedia "na czasie", w której pierwsze skrzypce gra "Pani Prezes czegokolwiek" (w tej roli Grażyna Walasek), kobieta uciekająca przed czasem i nudą, gotowa raz za razem oddać się w ręce chirurga plastycznego, byle tylko spełnić oczekiwania młodszego partnera. W rolę asystenta Pani prezes wcielił się Witold Łuczyński.

Na finał Tygodnia Kobiet Teatr Mały przygotował spotkanie z bosonogą divą - Cesarią Evorą. W niedzielę 11 marca w spektaklu "Cesaria Evora - In Memoriam" z recitalem wystąpi Elżbieta Sieradzińska.