Film "Teściowie 2" zbiera same pozytywne recenzje. To kontynuacja pierwszej części produkcji, czyli filmu "Teściowie". Tym razem w obsadzie zabrakło Marcina Dorocińskiego.

W rozmowie z dziennik.pl Izabela Kuna powiedziała, że jej bohaterka przechodzi w drugiej części filmu ogromną metamorfozę. - Wanda się zmienia, nie wiem, czy zostanie jej to na długo i czy to jest tylko lepsze ubranie, za które płaci Tadeusz oraz to, że się rozbiera i wchodzi do wody. Odkrywa w sobie pokłady kobiecości, o tym jak długo to jej pozostanie, nie wiem, ale próbuje i to jest w pewnym sensie wzruszające - mówi.

Reklama

Izabela Kuna o pracy na planie "Teściów 2": Zależy nam na dobrych scenariuszach, dobrych historiach

Czy pracując nad filmem "Teściowie 2" czuła ciężar popularności pierwszej części tej produkcji?

Reklama

- Zawsze powrót do dobrego scenariusza, w dobrym towarzystwie to jest ogromne wyzwanie oraz ogromna radość. Wiadomo, że wracamy do tych samych bohaterów, historia jest nieco inna, myślę sobie, że zarówno my aktorzy, scenarzysta to wiadomo, mamy taką cechę bycia skromnym w swoich pracach. Adaś, Maja, ja znamy się bardzo dobrze i nie traktujemy tego projektu jako projektu, który jest kolejną sytuacją i odhaczeniem dwójki. Mam wrażenie, że w naszych pracach dajemy dowód, że trzymamy poziom. Zależy nam na dobrych scenariuszach, dobrych historiach - mówi Izabela Kuna.

Izabela Kuna o postaci Wandy w filmie "Teściowie 2": Lubię ją za jej wrażliwość skrywaną

Dodaje, że to jest bardzo piękna historia napisana przez scenarzystę Marka Modzelewskiego. - Z jednej strony to jest trudne, bo jesteśmy ambitni, zależy nam na prawdzie, jakości - mówi.

Trwa ładowanie wpisu

Reklama

Co Izabela Kuna lubi w swojej postaci? - Myślę, że jej paskudny charakter. Lubię ją za jej wrażliwość skrywaną, za to, że próbuje odkrywać w sobie te pokłady, których nie widziała. Są sprzyjające okoliczności, jest Małgorzata, której nie lubi, ale która ją inspiruje. Próbuje sobie zdefiniować wiele rzeczy - wyjaśnia.

Izabela Kuna przyznaje, że postać Wandy jest inspirowana różnymi realnymi postaciami. - Zawsze moje prace są sumą różnych doświadczeń, rodzinnych, zawodowych, towarzyskich. Mojego przyglądania się ludziom na ulicy, Siłą Modzelewskiego jest to, że jest blisko ludzi. Opowiada o nich z czułością, nie upokarza ich i to jest jego siłą - mówi.