Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Muzea równe i równiejsze. Nie wszystkie dostaną pieniądze z Unii. Co się może nie udać?

17 czerwca 2015, 08:51
Międzynarodowy konkurs architektoniczny na koncepcję Ogrodu XXI wieku z pawilonem wystawowym został ogłoszony przez Muzeum Łazienki Królewskie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Środowiska, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i rozstrzygnięty 14 listopada 2013 roku. Budowę zaplanowano na lata 2016-2018. Celem inwestycji miała być m.in. rewitalizacja obszaru dziedzictwa naturalnego i kulturalnego Łazienek Królewskich i urządzenie nowego Ogrodu XXI wieku na obecnym terenie gospodarczym, który dotąd nie wchodził w skład zabytkowych ogrodów.
Międzynarodowy konkurs architektoniczny na koncepcję Ogrodu XXI wieku z pawilonem wystawowym został ogłoszony przez Muzeum Łazienki Królewskie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Środowiska, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i rozstrzygnięty 14 listopada 2013 roku. Budowę zaplanowano na lata 2016-2018. Celem inwestycji miała być m.in. rewitalizacja obszaru dziedzictwa naturalnego i kulturalnego Łazienek Królewskich i urządzenie nowego Ogrodu XXI wieku na obecnym terenie gospodarczym, który dotąd nie wchodził w skład zabytkowych ogrodów. / Shutterstock
Komisja Europejska wprowadziła nowe zasady finansowania inwestycji kulturalnych. Obecnie, wspierane mogą być jedynie obiekty o wartości całkowitej do 5 mln euro. Dla Polski oznacza to brak możliwości finansowania wielu zaplanowanych projektów. Chodzi między innymi o Łazienki Królewskie, budynek starej elektrowni w Białymstoku, Halę Stulecia we Wrocławiu czy budowę nowych budynków Muzeum Historii Polski. Czego jeszcze nie da się zbudować, wyremontować albo przerobić?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
UE Unia Europejska pieniądze Komisja Europejska finansowanie zmiana przepisów inwestycje kulturalne

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama