Dziennik Gazeta Prawana logo

Zdjęcia laureatki World Press Photo w Warszawie

15 stycznia 2013, 11:31
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Zdjęcia laureatki World Press Photo w Warszawie
ZPAF
W Starej Galerii ZPAF trwa wystawa fotografii z unikalnego Kalendarza Virako 2013 - Some Kind of Wonderful ze zdjęciami Jodi Bieber - laureatki World Press Photo, wykonanymi podczas pobytu artystki w Łodzi w 2012 r. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cel charytatywny.

Kalendarz wydaje łódzka firma Virako już od czterech lat. Myślą przewodnią był zamysł połączenia wysokiej wartości artystycznej z celem charytatywnym.  Karty kalendarza zdobią zawsze dzieła wybitnych artystów. W tym roku do współpracy zaproszono Jodi Bieber, laureatkę nagrody World Press Photo, autorkę  fotografii afgańskiej dziewczyny okrutnie okaleczonej przez męża.  

Jodi spędziła kilkanaście dni w Łodzi portretując jej mieszkańców. Praca ta współgra z jej projektem Individualism, który polega na fotografowaniu ludzi w ich naturalnym otoczeniu. Dlatego Jodi wybierała swoich „modeli” m.in. na ulicy, basenie, obozie harcerskim, domu spokojnej starości, a potem często prosiła o zgodę na zrobienie zdjęcia w ich domach.     

Jodi przejechała prawie 3000 km, wykonała ponad 40 portretów oraz zdjęcia pejzażowe i martwe natury. Następnie w Johannesburgu, gdzie mieszka, wybrała 15 zdjęć, które stworzą tegoroczny Kalendarz pod nazwą „Some Kind of Wonderful”.

- - wyjaśnia swoją koncepcję Jodi Bieber.

Kalendarz można kupić za pośrednictwem strony internetowej Virako.pl. Całkowity dochód z licytacji i sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie świetlic środowiskowych z Łodzi w ramach programu Szczęśliwe Podwórka.

Zdjęcia oglądać można w Galerii ZPAF, Plac Zamkowy 8 do 2 lutego 2013 r.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl/materiały prasowe
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj