- To jest wystawa z inicjatywy mieszkańców Kolonii Wawelberga. Wystawa bardzo osobista pana Kamila Sipowicza, pokazująca taką twórczość Kory, która nie była powszechnie znana, czyli malowanie figur. Na pewno tam jest bardzo dużo symboliki związanej z relacją matki z córką – wyjaśnia w tvn24.pl Krzysztof Mikołajewski, dyrektor Wolskiego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Górczewskiej 15.

Reklama

To właśnie w tym miejscu można oglądać prace autorstwa piosenkarki. Kora zaczęła malować figurki, po podróży do Meksyku, którą wraz z zespołem Maanam odbyła w latach 90. Odwiedziła wtedy wyspę Cozumel, znaną z podwodnej figury Matki Boskiej z Gwadelupy.

- W każdej figurce wyrażała inne emocje. Madonny te na pewno nie są w żaden sposób profanacją. Tu jest bardzo dużo zaangażowania emocjonalnego, osobistego – zaznacza Mikołajewski.

Na wystawie będzie wyświetlany teledysk do piosenki "Czarna Madonna" Tomasza Organka. W postać Madonny wcieliła się Kora. Figurki będzie można oglądać za darmo do 8 czerwca.

Reklama

Wystawa jest częścią Festiwalu Hipolita i Ludwiki, czyli święta zabytkowej Kolonii Wawelberga.