Libretto do światowej sławy opery napisał Bertolt Brecht, a muzykę skomponował Kurt Weill. Sztuka jest adaptacją XVIII-wiecznej "Opery żebraczej" Johna Gaya, satyry na burżuazję i wysokie sfery Londynu. Motywem przewodnim spektaklu jest londyński półświatek i jego przedstawiciele. W "Die Dreigroschenoper" zagrają sławy niemieckiej sceny teatralnej i filmowej, m.in. Angela Winkler ("Blaszany bębenek" Schloendorffa i "Danton" Wajdy) oraz Stefan Kurt ("Adolf H. - Ja wam pokażę").

Spektakl wyreżyserowany przez słynnego Roberta Wilsona, to najbardziej widowiskowe przedstawienie teatralno-muzyczne. Porywająca gra świateł, przepiękna scenografia oraz charakteryzacja aktorów to nieodłączne elementy twórczości amerykańskiego reżysera.

Na potrzeby musicalu Teatr Muzyczny CAPITOL wspólnie z Teatrem Polskim podjął się przebudowania sceny głównej tak, aby dopasować warunki techniczne do wymogów spektaklu.

"Die Dreigroschenoper" będzie można zobaczyć dwukrotnie podczas 29. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: 7 i 8 kwietnia o godz. 19 w Teatrze Polskim, ul. G. Zapolskiej 3.

Ceny biletów: 50 zł, 70 zł i 90 zł

Rezerwacja:

Bilety można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów Teatru Muzycznego CAPITOL - telefonicznie: +48 71 789 04 52 i +48 71 789 04 53 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 19.00, w soboty w godz. 12.00 -19.00) - oraz on-line (codziennie, całą dobę)

Sprzedaż:

Bilety będzie można kupić w kasie Teatru Muzycznego CAPITOL (ul. Piłsudskiego 67, Wrocław)Płatność: kartą lub gotówką. Kasa czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 12.00-19.00 (kasa nie przyjmuje zwrotów biletów opłaconych kartą)

Podczas spektaklu będzie wyświetlane tłumaczenie na język polski.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bertolt Brecht - (1898 - 1956) niemiecki pisarz, dramaturg, teoretyk teatru, inscenizator, poeta. Założyciel jednego z najsłynniejszych teatrów berlińskich - Berliner Ensemble. Postać kontrowersyjna w świecie sztuki, zaangażowana w ruchy społeczne. Wyznawca marksizmu, krytyczny wobec kapitalizmu i samej istoty wojny. Kreował nowe metody przekazu teatralnego. Przesłaniem jego spektakli było wprowadzenie dystansu między widownią, a sceną, służące pobudzeniu aktywności intelektualnej publiczności. Twórca libretta do przedstawienia "Opera za trzy grosze" (1928).

Kurt Weill - (1900 - 1950) niemiecki kompozytor. Jego najsłynniejsze dzieło to musical -"Opera za trzy grosze". Swoje inspiracje dla muzyki czerpał z jazzu i twórczości kabaretowej, tudzież kawiarnianej. Muzyka wchodzi u Weilla w zawiłe relacje z tekstem słownym. Wykorzystywał m.in. ironię czy maski stylistyczne jako środki wyrazu w swoich dziełach. Taki przykład odnajdujemy w słynnym tańcu z Opery za trzy grosze "Kanonensong", w którym makabrycznym wspomnieniom z wojny towarzyszy wesoły fokstrot.

Robert Wilson - (ur. 1940) amerykański reżyser teatralny, choreograf, aktor, architekt i tancerz. Określany przez niektórych jako człowiek performatywny. Jego twórczość łączy różne tradycje oraz kultury; miesza gatunki i style sztuki. Wilson wykształcił własną wizję znaków teatralnych. Od techniki operowania światłem po charakterystyczne dla jego twórczości gesty aktorskie. W jego spektaklach każdy element scenografii ma swoje znaczenie oraz przekaz.