ZASP uhonorował Janusza Głowackiego za "twórczość dramaturgiczną oraz wkład w upowszechnianie polskiej kultury na świecie". Sam nagrodzony mówił, że to wyróżnienie wywołało w nim wzruszenie i jest dla niego szczególnie ważne. Gustaw Holoubek był bowiem dobrym przyjacielem Głowackiego.

Reklama

Drugą laureatką "Gustawa" jest Danuta Szaflarska, którą nagrodzono "za całokształt twórczości artystycznej". Szef Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz wyjaśnia, że aktorka jest wzorem dla wielu pokoleń artystów. Prezes ZASP-u dodał, że Danuta Szaflarska jest skromną osobą, która "nie szuka splendorów i oklasków". Olgierd Łukaszewicz poinformował, że w czasie ostatniej rozmowy, która odbyła się z okazji urodzin aktorki 20 lutego, Danuta Szaflarska zapowiedziała swój powrót na scenę w maju tego roku.

ZASP przyznał też nagrody imienia Leona Schillera dla młodych ludzi związanych z teatrem. Dostali je aktorka Natalia Rybicka, scenograf Michał Korchowiec oraz historyk i popularyzator teatru Tomasz Mościcki.