Do udziału w debacie zaproszeni zostali autorzy blogów o tematyce teatralnej, reprezentujący różne dziedziny okołoteatralne: profesjonalną krytykę, animację życia teatralnego oraz szeroko pojęty styl życia.

Reklama

22 października, godz. 18:00, Scena Kameralna (wejście od ul. Sewerynów) Teatru Polskiego w Warszawie

Udział w debacie potwierdzili:

Marzena Dobosz – Redaktorka w wydawnictwie, współredaktorka strony Kongresu Krytyki Teatralnej (AICIT/IACT). Autorka bloga "teatru głodna" (teatruglodna.blogspot.com/)

Monika Kamińska – Autorka bloga o tematyce life-style (blackdresses.pl/), który w dużej części poświęcony jest wydarzeniom w polskim życiu teatralnym. W polskiej blogosferze od ponad 10 lat.

Bartłomiej Miernik – Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Autor recenzji, wywiadów i tekstów eseistycznych pisanych do "Teatru", "Sceny" i "ballettanz". Przez dziewięć lat pracował w redakcji miesięcznika "Teatr". Interesuje się teatrem tańca, teatrem lalek, działaniami z pogranicza teatru i plastyki. Jeden z najbardziej aktywnych recenzentów w polskiej blogosferze (miernikteatru.blogspot.com/).

Wojciech Majcherek - Krytyk teatralny, redaktor TVP Kultura, wykładowca w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Twórca jednego z najstarszych autorskich blogów (wojciech-majcherek.blog.onet.pl/) o tematyce teatralnej. Pod koniec 2012 roku na jego blogu rozpoczęła się dyskusja na temat kondycji krytyki teatralnej wobec dynamiki zmian we współczesnych mediach.

Andrzej Tucholski – Student, bloger. Autor największego i najbardziej opiniotwórczego bloga, skupionego wokół tematyki kulturalnej i life-stylowej (jestkultura.pl/).
Prowadzenie debaty: Janusz Majcherek

Debata będzie transmitowana na żywo w internecie z możliwością komentowania i zadawania pytań na fanpage'u Teatru Polskiego na Facebooku.