Brytyjski Muse wystąpi na Open'erze12 października 2007Formacja Muse - uznawana za najlepszy brytyjski zespół koncertowy - będzie kolejną, po Bjork i Beastie Boys, gwiazdą organizowanego w Gdyni Heineken Open'er Festival.
Drugi "Król Roger" Mariusza Trelińskiego12 października 2007Premiera "Króla Rogera" w Operze Wrocławskiej w reżyserii Mariusza Trelińskiego ma być wydarzeniem Roku Szymanowskiego - pisze DZIENNIK.
Marlowe wraca na ekrany12 października 2007Słynny detektyw Marlowe powróci na ekrany. Będzie nie tylko bohaterem nowego serialu telewizji ABC, ale także kinowej wersji filmu, w której główną rolę zagra brytyjski gwiazdor Clive Owen - pisze DZIENNIK.
Kayah zaśpiewa z Rysiem Ochódzkim12 października 2007"Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki" tak twierdzi Kayah i chyba warto jej uwierzyć. Piosenkarka wyśpiewuje to z pełnym przekonaniem - w rytmie mambo i w towarzystwie Stanisława Tyma, czyli Ryszarda Ochódzkiego.
Guns N'Roses wydaje płytę-widmo12 października 2007Według Axla Rose'a, "Chinese Democracy", pierwsza od 14 lat studyjna płyta Guns N'Roses, ukaże się w czerwcu. Wiadomość ta zelektryzowałaby wszystkich fanów, gdyby nie fakt, że Rose datę premiery nowej płyty zmieniał już ponad 30 razy.
The Wham! powraca na scenę12 października 2007George Michael i Andrew Ridgeley chcą na nowo występować jako The Wham! Latem mają wydać pierwszą po 21 latach płytę. A później czas na trasę koncertową.
Will Smith bezdomnym ojcem12 października 2007Tym razem nie zagrał agenta w czerni polującego na kosmitów ani wojującego z gangsterami policjanta. Will Smith w filmie "W pogoni za szczęściem" jest bezdomnym ojcem, który stara się zrobić wszystko, by zapewnić lepsze życie swemu synkowi.
Jolie i Damon w filmie o powstaniu CIA12 października 2007Taka obsada to marzenie każdego producenta filmowego. W "Dobrym agencie" zagrają Matt Damon, Angelina Jolie, Alec Baldwin, Joe Pesci, John Turturro oraz reżyser tego filmu, Robert de Niro. Film za trzy tygodnie wchodzi do polskich kin.
Pani Dulska jak z telenoweli12 października 2007Wydaje się, że "Moralność pani Dulskiej" to niezatapialny okręt. Sztuka napisana ponad sto lat temu, wciąż aktualna, wciąż zdumiewająca doskonałością konstrukcji. Wydawałoby się, że trudno polec na tym tekście. A jednak wielu reżyserów nie poradziło sobie z dziełem Zapolskiej - pisze DZIENNIK.
Martin Scorsese wyróżniony przez kolegów po fachu12 października 2007Martin Scorsese - takie nazwisko najczęściej wymieniają amerykańscy krytycy filmowi pytani o to, kto w tym roku zgarnie statuetkę Oscara dla najlepszego reżysera. Na razie jednak twórca nominowanej "Infiltracji" otrzymał od kolegów po fachu prestiżową nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Reżyserów.
Harry Potter - jeszcze go nie ma, a książki wyprzedane12 października 2007Choć książka pojawi się w księgarniach na całym świecie dopiero za kilka miesięcy, internetowe sklepy już wyprzedały dziesiątki tysięcy egzemplarzy. I chyba już nikt nie ma wątpliwości, że siódma część opowieści o przygodach Harry'ego Pottera będzie największym hitem wydawniczym tego roku.
Zespół The Jet Set pojedzie na Eurowizję12 października 2007"Time To Party" to tytuł piosenki, która będzie reprezentowała Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2007. Widzowie w SMS-owym głosowaniu postawili na grupę The Jet Set. O wyjazd do Helsinek walczyło 10 wykonawców.
Jennifer Lopez nagrodzona za walkę z biedą12 października 2007Znalazła się wreszcie organizacja, która doceniła aktorski talent Jennifer Lopez. Amnesty International przyznała jej wyróżnienie za film "Bordertown". Według tej broniącej praw człowieka instytucji, J.Lo pokazuje tragedię biednych ludzi.
Roman Polański nakręci film o rzymskim imperium12 października 2007Opowiadał już o piratach, wojnie, szatanie i wampirach. Teraz bierze się za opowieść o tragedii zniszczonych przez wulkan Wezuwiusz rzymskich Pompei. Roman Polański wkrótce rusza z nową superprodukcją. Zdjęcia ruszą tego lata we Włoszech.
Młodzi mogą zazdrościć Meryl Streep12 października 2007Meryl Streep dostała czternastą w karierze nominację do Oscara. Dwukrotna laureatka Oscara, posiadaczka sześciu Złotych Globów (21 nominacji), w tym roku ulegnie zapewne znakomitej Helen "Królowej" Mirren, ale i tak pozostanie bezkonkurencyjna - pisze DZIENNIK.
Penelope Cruz zagra u Woody'ego Allena12 października 2007Tym razem nie ukochany Nowy Jork, a Barcelona będzie miastem, w którym wielki prześmiewca i reżyser unikatowych komedii Woody Allen będzie kręcił swój najnowszy film. W jednej z głównych ról zobaczymy ognistą latynoską gwiazdę Penelope Cruz.
Bohumil Hrabal, genialny gawędziarz12 października 2007"Pod piórem Bohumila Hranala najbardziej banalne elementy praskiego przedmieścia czy wiejskiego Kerska rozwijały się w gęsto utkaną sieć obrazów" - wspomina w DZIENNIKU w 10. rocznicę śmierci Hrabala pisarz Paweł Huelle.
Ruszy karnawał w Wenecji12 października 2007Najbardziej tajemnicza i ekscytująca maskarada na świecie - już za tydzień zaczyna się karnawał w Wenecji. Na chętnych czekają setki imprez, spektakli i oczywiście konkurs na najpiękniejszą maskę.
Pałac Kultury jest zabytkiem12 października 2007Od dziś największy budynek w Warszawie - Pałac Kultury i Nauki - jest na liście zabytków. Tym samym mierząca 230 metrów konstrukcja będzie chroniona jak słynne warszawskie Łazienki czy Stare Miasto.
Tomasz Kot: jestem Robalem12 października 2007Tomasz Kot pojawi się niedługo w zupełnie nowej roli. Zagra ciapowatego trochę Robala w najnowszej produkcji Andrzeja Saramonowicza pt. "Testosteron". Dziennikowi.pl opowiada o swoim nowym wcieleniu.