Bohaterem pierwszego spotkania z tego cyklu był Ireneusz Czop, a w piątek spotka się z publicznością młoda, 26-letnia aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Agnieszka Więdłocha.

To absolwentka łódzkiej "filmówki", laureatka Srebrnego Pierścienia za rolę Lei w "Dybuku" oraz Złotej Maski za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Prestiżowe nagrody aktorskie przyniosła jej też rola Liny w "Rowerzystach" m.in. podczas Kaliskich Spotkań Teatralnych.

Bohaterka piątkowego spotkania, jako Lena Sajkowska, podbiła też serca widzów serialu "Czas honoru", a losy jej bohaterki - Joanny Liberadzkiej - śledzą także fani serialu "M jak miłość".

Utalentowana i ambitna aktorka stroni od popularności rodem z pierwszych stron gazet i skutecznie godzi prace w teatrze ze zdjęciami na planach popularnych seriali. Choć od niedawna mieszka w Warszawie, to podkreśla, że to rodzinna Łódź jest jej ukochanym miastem.

Agnieszka Więdłocha jest miłośniczką książek i - z konieczności - podróży koleją. Aktualnie zdobywa wiedzę z zakresu...anestezjologii, bowiem wkrótce zagra w serialu "Lekarze".