Logo, zaprojektowane w 1970 roku przez ówczesnego studenta Johna Pasche'a, wzorowane było na wydatnych ustach lidera zespołu Mike'a Jaggera. Pojawiło się po raz pierwszy na okładce, wydanej rok później, płyty "Sticky Fingers". Odtąd towarzyszy kolejnym wydawnictwom Stonesów. Jagger był tak zadowolony z pomysłu młodego designera, że jeszcze kilkakrotnie korzystał z jego pomysłów.

Pasche zaprojektował między innymi wiele plakatów zapraszających na koncerty słynnej brytyjskiej grupy. Potem pracował dla wytwórni muzycznych Chrysalis i Unidted Artists. Ma na koncie okładki albumów i singli zespołów The Stranglers i Art Of Noise, plakaty filmowe (między innymi do kultowego "The Rocky Horror Picture Show" oraz skandalizujacego "I Bóg stworzył kobietę" ) oraz wiele nagród branżowych.

Logo Stonesów z czasem stało się symbolem zbuntowanego rocka i obyczajowej rewolucji. To, że ten symbol trafi teraz do muzealnej gabloty, jest ironicznym podzwonnym dla epoki, w której wydawało się, że muzyka może zmieniać świat. Mick Jagger dołączył do brytyjskiego establishmentu już dawno temu. W 2002 roku królowa obdarzyła go tytułem szlacheckim.