Pierwsze miejsce w drugiej edycji rankingu na najbardziej "oczytane" miasta Ameryki zajęła położona w stanie Wirginia Alexandria. Wysoką lokatę zawdzięcza "jajogłowym" z miejscowej Akademii, ufundowanej m.in. przez Georga Washingtona.

Reklama

W zeszłym roku Alexandria zajmowała drugą pozycję, tuż za Cambridge. W tym roku role się odwróciły i to Cambridge jest numerem dwa. W pierwszej trójce znalazło się również Berkeley.

Z rankingu wynika, że do najbardziej oczytanych stanów Ameryki należą Wirginia i Floryda.

Ranking pozwolił również przeanalizować, jakie książki interesują mieszkańców poszczególnych miast. I tak mieszkańcy kalifornijskiego Berkeley najchętniej sięgają po książki podróżnicze - to te wydawnictwa są najczęściej przez nich zamawiane.

Mieszkańcy miasta Boulder, w stanie Kolorado, posiadają ogromną wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Wydawnictwa poświęcone diecie, nowinkom z dziedziny fitnessu rozchodzą się tu jak świeże bułeczki.

Reklama

Najwięcej romantyków znajdziemy w mieście Alexandria, które znalazło się na szczycie tegorocznego rankingu. Tu wśród najczęściej zamawianych książek wymienia się romanse. Z kolei mieszkańcy Cambridge najchętniej sięgają po książki poświęcone zagadnieniom biznesowym i branży inwestycyjnej.