Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Jak zniknęła Mona Lisa? Najsłynniejsze kradzieże dzieł sztuki

20 marca 2013, 14:40
W 1990 roku Z Muzeum Isabelli Stewart Gardner w Bostonie skradziono 12 obrazów o łącznej wartości ponad 300 mln dolarów. Skradziono m.in.Vermeer: "Koncert"' Rembrandt: "Portret pani i pana w czerni", "Burza na Morzu Galilejskim", "Autoportret"; Govaert Flinck: "Pejzaż z obeliskiem"; Manet "Chez Tortoni"
W 1990 roku Z Muzeum Isabelli Stewart Gardner w Bostonie skradziono 12 obrazów o łącznej wartości ponad 300 mln dolarów. Skradziono m.in.Vermeer: "Koncert"' Rembrandt: "Portret pani i pana w czerni", "Burza na Morzu Galilejskim", "Autoportret"; Govaert Flinck: "Pejzaż z obeliskiem"; Manet "Chez Tortoni" / Wikimedia Commons
Kradzieże dzieł sztuki są na świecie zjawiskiem bardzo częstym. Mimo najlepszych systemów zabezpieczających dzieła znikają z muzeów, galerii i prywatnych kolekcji. Los skradzionego dzieła sztuki może potoczyć się bardzo różnie. Częstym zjawiskiem jest nieodwracalne uszkodzenie dzieła jeszcze w trakcie samej kradzieży lub też zupełna jego dewastacja. Wiele ze skradzionych arcydzieł o światowej randze już nigdy nie da się odzyskać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
kradzież FBI obraz
Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • edek
  2013-04-04 09:21
  największymi zlodziejami w dziejach ludzkości sa Niemcy ... nie tylko kradli wszystko w sposób masowy ale przy tym mordowali włąścicieli w sposób przemysłowy.
  0
  zgłoś
 • vh
  2013-03-20 16:40
  A co ukradzionymi Polsce dzielami sztuki ktore eksponowane sa np w Szwecji czy Holandi? Co rzad robi by je odzysakc?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama