Festiwal rusza 16 kwietnia i potrwa do 24 kwietnia. Większość imprez z tego cyklu odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Bohaterami spotkań będą trzy teatry o sporej renomie.

Jako pierwszy w dniach 16-17 kwietnia zaprezentuje się Scena Plastyczna KUL, którą dowodzi Leszek Mądzik. Działający od 1969 roku teatr na festiwalu zaprezentuje spektakl "Bruzda". Scena Plastyczna KUL to teatr kultowy, który w swoich spektaklach koncentruje się głównie na obrazie, świetle i ciemności, a ich tematem przewodnim jest przemijanie. W ramach festiwalu odbędzie się spotkanie z głównym twórcą Sceny Plastycznej - Leszkiem Mądzikiem.

19, 20 i 21 kwietnia to dni zarezerwowane dla Teatru Strefa Ciszy z Poznania. Spotkanie z tym teatrem rozpocznie się od rozmowy z jednym z jego twórców, Adamem Ziajskim. 20 i 21 kwietnia w Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser" na ul. Ząbkowskiej będzie można obejrzeć spektakl "Nauka latania".

Teatr Strefa Ciszy istnieje od 1993 roku. W swoich spektaklach zajmuje się głównie zachowaniami społecznymi, życiem w mieście, w grupie. W przedstawieniach chce pokazać przede wszystkim portret współczesnych Polaków.

Festiwal zakończy 24 kwietnia spotkanie z zespołem i reżyserem szczecińskiego Teatru Kana. Podczas prelekcji zaprezentowana zostanie książka "Głosy czasu. 25 lat teatru Kana". Spotkanie będzie ilustrowane fragmentami jednego z najgłośniejszych spektakli tego teatru "Moskawa - Pietuszki".