W ramach Spotkań, które potrwają do 27 listopada, zaplanowano cztery przedstawienia; każde będzie prezentowane przez dwa wieczory (w piątki i soboty, tylko pierwsza sztuka będzie pokazana w sobotę i niedzielę).

Reklama

W następny listopadowy weekend kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprezentuje sztukę "Kariera Nikodema Dyzmy". Natomiast na przedstawienie "Daily Soup", w którym rzeszowska publiczność będzie miała okazję oklaskiwać m.in. Danutę Szaflarską i Janusza Gajosa, zaprosi Teatr Narodowy z Warszawy.

Tegoroczną imprezę zakończy przedstawienie "Dowód" w wykonaniu warszawskiego Teatru Polonia; w spektaklu wystąpią m.in. Maria i Andrzej Seweryn oraz Joanna Trzepiecińska.

Dzień po zakończeniu Spotkań, w niedzielę będzie można obejrzeć widowisko towarzyszące - "Taneczny świat Chopina" w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza z Krakowa.

Rzeszowskie Spotkania Teatralne po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1961 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w południowo-wschodniej Polsce i jedna z najstarszych imprez teatralnych w skali kraju.