Otwieramy Och-cafe teatr dla kabaretów, na stand-upy, recitale, małe formy teatralne. W trakcie występów będzie działać kawiarnia. Chcemy po prostu z publicznością dobrze się bawić, rozluźnić, a to co na niej planujemy gwarantuje, że pośmiejemy się też z siebie! - powiedziała PAP Life prowadząca Och- Teatr Maria Seweryn.

Reklama

Premiera na nowej scenie odbyła się w sobotę 14 stycznia. Wystąpiła Grupa Macież.

To jeden z ciekawszych młodych kabaretów w Warszawie - mówi Maria Seweryn i zapowiada, że kolejnym spektaklem będzie "Wszystko co chcecie wiedzieć o teatrze, a boicie się zapytać" Teatru Montownia.

Jednak nie tylko nowa scena Och-teatru będzie tętnić życiem w Nowym Roku. Już w najbliższym czasie na dużej scenie zapowiada się wiele premier z gwiazdami.

W marcu premiera farsy "Mayday" z Rafałem Rutkowskim i Arturem Barcisiem w rolach głównych. To świetna sztuka, genialnie, precyzyjnie napisana, mistrzostwo tego gatunku. Potem teatralny debiut reżyserski Cezarego Żaka - zapowiada Maria Seweryn.

Otwarcie nowej sceny w Och-teatrze to prezent dla widzów, bowiem Och-teatr obchodzi w styczniu swoje drugie urodziny.

Reklama

W tym miesiącu "Och" kończy dwa lata. Poprzedni rok pod względem artystycznym wydaje mi się wspaniały. Udało nam się zaprosić Annę Augustynowicz do współpracy przy Witkacym, powstał piękny spektakl Teatru Montownia "Aaa Zatrudnimy Clowna". Odbyło się wiele świetnych koncertów - Anny Marii Jopek, Adama Makowicza, niektórzy artyści jak Stanisław Soyka grają na naszej scenie regularnie - podsumowuje Seweryn.

Artystka dodała także, że z każdego doświadczenia trzeba wyciągnąć lekcję i w tym przypadku także już wie, co powinna robić lepiej.

Po tym roku wiemy też, że musimy myśleć o Och-teatrze bardziej komercyjnie, to znaczy, że powstaną spektakle lekkie, zapewniające dobrą zabawę, na wysokim poziomie, które pozwolą nam grać te trudniejsze tytuły, a tym samym ryzykować. Sala Och-teatru mieści 450 miejsc, codzienne zapełnienie jej i utrzymanie to wielkie wyzwanie. Uczymy się, walczymy o Och-teatr i patrzymy z dużą nadzieją w przyszłość coraz mniej nieświadomi i coraz bardziej zakochani w tej scenie - powiedziała Seweryn.

Najbliższe dni w Och-teatrze to spektakle Teatru Montownia "Aaa Zatrudnimy Clowna" oraz "Kubuś fatalista i jego pan".