• Portret Zofii Krzeptowskiej - Witkacy
  4
  "Portret Zofii Krzeptowskiej" sprzedany za 169 750 złotych, "Teodor Białynicki-Birula" za 152 500 złotych, czy "Portret męski" za 142 320 zł. Wszystkie to tylko niektóre z prac Witkacego sprzedane w ubiegłym roku za horrendalne sumy podczas aukcji „Prace na papierze”. W czwartek (14 września) znowu będzie można licytować dzieła największych polskich artystów m.in. Zdzisława Beksińskiego, czy Romana Opałki.
 • Adam Wątor – Przed jesiennym odlotem
  1
  Jak żyć w rytmie slow, doceniać piękno ulotnych chwil i cieszyć się drobnymi przyjemnościami? Inspirację można znaleźć w pracach młodych artystów na wystawie poprzedzającej wakacyjną edycję Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum. Ekspozycja zakończy się licytacją już 13 lipca. Pod młotek pójdzie ponad 60 specjalnie wyselekcjonowanych obiektów. W katalogu znajdą się prace między innymi takich twórców jak Adam Wątor, Patrycja Nurkan, Kamil Stańczak, Małgorzata Jastrzębska, Marta Gębalska czy Paulina Zalewska. Cena wywoławcza każdego obrazu to 500 zł. Wszystkie prace można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny.
 • EC2 (Fot. P. Augustyniak)
  18
  W łódzkiej Cafe Loft otwarto wystawę zdjęć Pawła Augustyniaka "Industrialna Łódź". W ciągu ostatnich kilku lat fotograf odwiedził niedostępne, zabytkowe fabryki i elektrownie. Zdjęcia nie były wcześniej prezentowane w przestrzeni publicznej. "Powstały po to, aby ocalić miejsca od zapomnienia" - mówi Paweł Augustyniak. "Spędziłem wiele godzin w nieczynnych fabrykach, niemal słyszałem turkot maszyn i  rozmowy zatroskanych, ciężko pracujących ludzi" – dodaje fotograf.
 • Banksy
  5
  Muzyk dj Goldie w trakcie nagrywanej rozmowy, z rozpędu wymienił imię jednego z najbardziej tajemniczych artystów naszych czasów, Banksy'ego.
 • Wilhelm Sasnal, Fot. Albert Zawada
  164
  4 tys.
  Bardziej niż januszów boję się nacjonalistów w koszulach pod krawatem. Miałbym życzenie: żeby przyszedł taki deszcz, który zmiótłby cały ten endecki gnój do kanału - mówi w rozmowie z DGP Wilhelm Sasnal.
 • Obraz Jana Matejki "Zabicie Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego" prezentowany w siedzibie Domu Aukcyjnego
  1
  1
  Za prawie 3,7 mln zł został w czwartek sprzedany na aukcji w Warszawie obraz Jana Matejki "Zabicie Wapowskiego". Dzieło przez lata było uważane za zaginione, odnalezione zostało 5 lat temu i potem trafiło do Polski.
 • 12	Artysta holenderski | Dutch artist, Kaczka | A Duck, ok. | c. 1650  Czarna i biała kredka, papier żeberkowy szarobrunatny
  4
  "W warsztacie niderlandzkiego mistrza" jest pierwszą tak bogatą prezentacją holenderskich i flamandzkich rysunków z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać od czwartku.
 • Nowy mural Banksy'ego
  3
  6
  W Dover na południu Anglii pojawił się nowy mural Banksy'ego - informuje w poniedziałek BBC. Najnowsze dzieło legendy street artu przedstawia robotnika usuwającego za pomocą dłuta jedną z gwiazd we fladze Europy, co interpretuje się jako komentarz do Brexitu.
 • Noc Muzeów
  6
  Prezydent Warszawy poinformowała, że w tegorocznej Nocy Muzeów udział wezmą 234 placówki, w tym 50 muzeów. Na mapę stolicy powrócą odremontowane Muzeum Warszawy i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Noc Muzeów odbędzie się 20 maja.
 • Dali kontra Warhol
  29
  Ponad 120 oryginalnych prac Salvadora Dali i Andy'ego Warhola zostanie zaprezentowanych podczas wystawy "Dali kontra Warhol", którą już od 22 kwietnia będzie można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku2
  8
  2
  Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w środę postanowienie WSA w Warszawie wstrzymujące połączenie Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia w tej sprawie. Decyzję wstrzymującą połączenie obu muzeów zaskarżył resort kultury.
 • Muzeum Puszkina w Moskwie
  9
  3
  W rosyjskich muzeach znajdują się polskie dzieła sztuki zrabowane przez Armię Czerwoną. Rosja nie reaguje na prośby ich zwrotu – czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".