Zmarł reżyser filmu "Imperium zmysłów"15 stycznia 2013 Zmarł japoński reżyser filmowy Nagisa Oshima, twórca filmu "Imperium zmysłów" (1976). Miał 80 lat. Uważany za jednego z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych japońskich reżyserów.
Zdjęcia laureatki World Press Photo w Warszawie15 stycznia 2013 W Starej Galerii ZPAF trwa wystawa fotografii z unikalnego Kalendarza Virako 2013 - Some Kind of Wonderful ze zdjęciami Jodi Bieber - laureatki World Press Photo, wykonanymi podczas pobytu artystki w Łodzi w 2012 r. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cel charytatywny.
Teresa Torańska nie żyje. Odeszła pisarka, reportażystka...02 stycznia 2013 Wybitna publicystka, mistrzyni wywiadów, ceniona pisarka, publicystka i dokumentalistka. Teresa Torańska walczyła z ciężką chorobą. Niestety, dziś tę walkę przegrała.
Sztuka, kicz czy skandal? Hitler modli się w warszawskiej bramie01 stycznia 2013Maurizio Cattelan wywołał już jeden skandal w Polsce, kiedy w warszawskiej Zachęcie położył figurę Jana Pawła II i przycisnął ją do ziemi wielkim meteorytem. Teraz w bramie jednej z warszawskich kamienic ustawił Adolfa Hitlera. Woskowy wódz III Rzeszy klęczy z rękami złożonymi jak do modlitwy.
Zmarł Andrzej Dłużniewski17 grudnia 2012 Zmarł Andrzej Dłużniewski - malarz, rysownik, twórca instalacji artystycznych, pisarz, długoletni profesor warszawskiej ASP - poinformowała żona artysty.
Historia niemal jak od Larssona. Uciekinier z Auschwitz śledzony przez Saepo16 grudnia 2012Szwed Daniel Waluszewski napisał książkę o swoim dziadku Polaku, który, uratowany z obozu koncentracyjnego, przybył do Szwecji po II wojnie, a potem przez lata inwigilowały go szwedzkie służby specjalne. Autor odkrył nieznane fakty z najnowszej historii.
Relacja Auerbach z Treblinki po raz pierwszy po polsku15 grudnia 2012 15.12. Warszawa (PAP) - Relacja Racheli Auerbach z wyprawy na teren byłego obozu Treblinka w listopadzie 1945 roku ukazała się po raz pierwszy po polsku w najnowszym tomie pisma "Zagłada Żydów. Studia i materiały". Relacja jest jednym ze źródeł, na które powołuje się Jan Gross w "Złotych żniwach".
Natalia Siwiec i jej akty w albumie Robby'ego Cyrona – ZDJĘCIA!11 grudnia 2012Natalia Siwiec, ulubienica mediów, znana także jako "miss Euro", tym razem w zupełnie nowej odsłonie – w roli muzy fotografa Robby'ego Cyrona i bohaterka albumu "Nath", zapowiadanego jako pierwszy na naszym rynku artystyczny album z aktami. Na zdjęciach artysty budząca ostatnio wiele emocji modelka wygląda pięknie i zmysłowo. Oto kilka z nich...
Zabawne wyznania kabareciarza w ksiażce Roberta Górskiego "Jak zostałem premierem"08 grudnia 2012Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju i autor niemal wszystkich jego skeczy, cytowany przez samego Donalda Tuska, a przez Kubę Wojewódzkiego nazwany "najzabawniejszym człowiekiem w Polsce", w książce "Jak zostałem premierem" przedstawia swoje barwne życie kabareciarza.
Ciemna strona Facebooka w książce "Pigułka wolności"01 grudnia 2012Po przeczytaniu powieści Piotra Czerwińskiego, spojrzycie na Facebook z zupełnie innej strony. Tętniący życiem portal, a może pusta wydmuszka? Znakomita plaa wymiany myśli i przekazywania idei, czy narzędzie manipulacji? Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich bezkrytycznych entuzjastów fenomenu portali społecznościowych, wierzących w to, że w Internecie wszystko jest możliwe .
Egzamin z oddychania dojrzałego mężczyzny01 grudnia 2012Jan Jakub Kolski to znany polski reżyser, który swoje artystyczne wizje przekazuje publiczności nie tylko za pośrednictwem filmowego obrazu, ale także pisanego słowa. Na rynku właśnie ukazała się kolejna powieść jego autorstwa zatytułowana "Egzamin z oddychania", w której fikcja będąca wytworem wyobraźni autora, przeplata się z prawdą o jego życiu.
Intensywna dawka humoru w najnowszej książce Wojciecha Manna01 grudnia 2012Wojciech Mann po raz kolejny udowadnia, że poczucie humoru i abstrakcyjna wyobraźnia to jego największe atuty. Najnowsza książka dziennikarza "Kroniki wariata z kraju i ze świata" zadziwia, zaskakuje, a przede wszystkim bawi do łez .
Białoruś odkryta na nowo – ostatnia dyktatura w obiektywach fotografików29 listopada 2012Siedmiu fotografów różnych narodowości pojechało na Białoruś. Chcieli zobaczyć, co kryje się pod stwierdzeniem "Ostatnia dyktatura w Europie". Nie było łatwo. Powoli, warstwa po warstwie odkrywali Białoruś po swojemu i stworzyli książkę "Stand By".
Jobs jako Jezus, Stalin jako Terminator. Znani w przebraniach. ZDJĘCIA28 listopada 2012Steve Jobs jako Jezus Chrystus, Angela Merkel jako Szalony Kapelusznik, a Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew jako bohaterowie kultowego filmu "Las Vegas Parano". Rosyjska artystka Wiktoria Tsarkowa sportretowała sławnych ludzi, przebierając ich za fikcyjne postaci z filmów i inne znane osoby. Zobacz zdjęcia z niezwykłej wystawy.
Joanna Bogacka nie żyje. Znana polska aktorka przegrała z chorobą26 listopada 2012 W wieku 67 lat zmarła po ciężkiej chorobie wieloletnia aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku Joanna Bogacka - poinformował rzecznik prasowy gdańskiej sceny Grzegorz Kwiatkowski. Artystka wystąpiła też w wielu filmach i serialach telewizyjnych.
Zmarł klasyk fantastyki naukowej Boris Strugacki19 listopada 2012 Jeden z klasyków rosyjskiej, a także światowej literatury fantastyczno-naukowej Boris Strugacki zmarł w Petersburgu w wieku 79 lat - poinformowały rosyjskie media.
"Spowiedź heretyka" odkrywa prawdziwe oblicze Nergala12 listopada 2012Heretycka spowiedź Adama Darskiego, to tak naprawdę historia dotychczasowego życia i kariery muzyka, który przy okazji jest całkiem zwyczajnym człowiekiem o dużej dozie dystansu i sympatii do świata, któremu daleko do obrazu satanisty i antychrysta, jakim lubią pokazywać go media. Po lekturze wywiadu-rzeki, możemy stwierdzić, że nie taki ten Nergal straszny, jak go malują.
Egipt i jego społeczeństwo w książce "Pensjonat Miramar"02 listopada 2012"Pensjonat Miramar" to powieść egipskiego pisarza Nadżiba Mahfuza, zdobywcy literackiej Nagrody Nobla z 1988 roku. Proza Mahfuza łączy w sobie liryzm, wyrafinowaną metaforykę z zaangażowanie w sprawy społeczne i polityczne. Dzięki tym uniwersalnym wartościom autor uznawany jest za jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy arabskich.
"Profesor" - debiutancka powieść autorki "Dziwnych losów Jane Eyre" po raz pierwszy w Polsce30 października 2012"Profesor" to pierwsza powieść najstarszej z sióstr Bronte, Charlotte, spod pióra której wyszły także "Dziwne losy Jane Eyre". To również jedyne dzieło tej autorki, w którym głównym bohaterem i narratorem jest mężczyzna .
Moralny upadek współczesnego człowieka w książce "DuchLess"30 października 2012 "DuchLess. Opowieść o nieprawdziwym człowieku" to debiutancka powieść Siergieja Minajewa, jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich. Ukazująca duchowe wyjałowieni przedstawicieli moskiewskiej klasy średniej, wzbudziła w Rosji wiele emocji. Jednak bohatera, o którym pisze Minajew, możemy spotkać nie tylko na Placu Czerwonym, ale także w każdej światowej metropolii.